E3 już dawno za nami, a ja postanowiłem wybrać moje typy najciekawszych gier z tegorocznej imprezy. Według mnie to E3 było przełomowe w porównaniu z poprzednimi latami, które wprowadzały mało nowości i innowacji. Wszystko za sprawą next-genów, które zapowiadają swoją dominację. Wreszcie jestem zadowolony, bo prócz wielu sequelów, które zostały zapowiedziane, znalazło się dużo miejsca dla nowych tytułów. Te projekty zapowiadają się niebywale ciekawie, a smaczku dodaje im nowa technologia.

Titanfall – najlepsza gra targów ?

Gra studia odpowiedzialnego za Call of Duty zrobiła ogromną furorę na całych targach. Gameplay z gry wyglądał niezwykle widowiskowo. Twarze osób, które oglądały grę na targach mówiły same za siebie. Niektórzy już teraz są przekonani, że będzie to hit na miarę nowej technologii. Jednak, żeby się o tym przekonać trzeba będzie trochę poczekać, ale myślę, że ten czas minie bardzo szybko. 

Titanfall zabierze nas w futurystyczny świat, w którym istniał będzie konflikt, który na razie owiany jest tajemnicą. W każdym bądź razie w fabule znajdzie się miejsce dla mechów, które będą miały niebagatelna znaczenie również w rozgrywce, gdyż podczas zabawy będziemy mogli zasiąść za sterami tej kupy żelastwo. A dzięki temu dostaniemy dodatkowe umiejętności, które będą zdecydowanie mocniejsze od możliwości jakie daje nam broń zwyczajnego piechura. Ale, żeby właśnie ci żołnierze mieli szanse z potężnymi mechami, mapy mają być tak przystosowane, aby wykorzystać jej wszystkie szybkie przejścia, przesmyki czy dziury w ścianie. Dzięki temu nasz żołnierze będzie o wiele skuteczniej poruszał się po planszy, które nie będą już grzeszyły małym rozmiarem.

Tom Clancy’s The Division – jeśli to przyszłość gier to ja jej pragnę

Jeśli chodzi o ten tytuł to wszyscy musieli się zadowolić jedynie trailerem, który jednak nie był bardzo skąpy i pokazywał ładny kawałek rozgrywki. Rozgrywki, która od początku nie wydaje się być czymś nowym jednak to tylko przykrywka wielkiego projektu szwedzkiego studia Massive Entertainment. Ma być to bowiem sieciowa gra cRPG z widokiem z trzeciej osoby. Skala mapy robi ogromne wrażenie uczestniczenia w wiekiem świecie, który non stop żyje. Do tego dochodzi epicka fabuła i grafika ukazująca moc nowych rozwiązań technologicznych. Obszar pokazany na trailerze zachwyca szczegółowością i płynnością animacji. Takiego cRPG z takim rozmachem i na taką skalę nigdy nie było, dlatego może być to gra taka czym kiedyś był Crysis dla historii gier. Premiera w 2014 roku.

tom-clancy-the-division

 Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – uniwersalny zabójca

Zobaczyliśmy fragmenty bardzo soczystej rozgrywki. Znowu gra z dużym rozmachem i budżetem. Ogromny świat, ale dla mnie największe wrażenia zrobiły różnorakie animacje głównego bohatera. Wyglądają naprawdę cudownie. Postać robi szybkie i dynamiczne uniki na wszystkie strony, skacze, łapiąc się przy tym gzymsów w niezwykle szarmancki sposób. To jest to!

Nowy MGS na pokazie

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Za wiele CD Projekt Red nie pokazał na targach. Można było zobaczyć jedynie klimatyczny zwiastun, który zrywa z nóg, ale takie ma zadanie. Od tego momentu zaczął się hype i wyczekiwanie na nowego Wieśka. Nie ma wątpliwości, że wszyscy czekają. Szkoda tylko, że nie pokazano żadnego fragmentu rozgrywki. Ma trailerze można zobaczyć świat i otoczenia, w jakim przyjdzie nam spędzić długie godziny. Tak jakby nowy tryb walki, choć zobaczyć można tylko unik, kilka cięć i ujęcie za pleców Geralda. Grafika to coś fenomenalnego i na pewno będzie kusić oko. Czekam z zapartym tchem.

Wiedźmin 3: Dziki gon- walka z potworem

Watch_Dogs

Można było zobaczyć nowy fragment rozgrywki, który nie grzeszy hypem. Wyobraźnia graczy znowu została pobudzona i pewnie wszyscy będą gorąco czekać. Cel Ubosoftu został wykonany. Podoba mi się nowe, oryginalne podejście. Cyberprzestrzeń i nowe technologie na pewno zaciekawią wiele osób, a jak jeszcze dodamy intrygującą fabułę, to może być najlepszy sandboks na miarę GTA. Już niedługo przekonamy się czy nowy pies Ubisoftu jest tak oszałamiający, na jakiego wygląda. Premiera przewidziana na listopad.

watch-dogs wygląd interfejsu