Akademia Ganymede to seria spotkań skierowana zarówno dla osób chcących spróbować swoich sił w gamedevie jak i twórców niezależnych. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest krakowska spółka Ganymede, która zajmuje się tworzeniem gier społecznościowych.

Istotną informacją jest to, iż wykłady są bezpłatne, lecz wcześniej należy zarejestrować się na stronie internetowej. Wykłady będą miały miejsce przy al. 29 listopada 45A w Krakowie w siedzibie Akademii Ganymede na przestrzeni listopada i grudnia(dokładny terminarz poniżej).

Wśród prelegentów ciekawi ludzie, którzy mają dużo do powiedzenia na temat gier, wśród nich: Marcin Strzyżewski z serwisu gry.onet.pl, Stan Just z CD Projekt Red czy Kacper Pitala – producent tvgry.pl. Na poprzedniej edycji Akademii – Letnia #SzkołaGamedevu, zainteresowane osoby miały możliwość stworzenia gry na wybraną przez siebie platformę. Nie byli w tym osamotnieni, gdyż pomocą służyli eksperci. Cel był jasny – stworzyć grę gotową do wydania dla graczy.

Istnieje dzisiaj ogromna potrzeba uświadamiania początkującym twórcom w jaki sposób mogą budować i promować swoje gry. Tworzenie gier w ostatnich latach stało się znacznie prostsze. Wiele zawansowanych oprogramowań przydatnych w produkcji gier jest udostępniana za darmo, a Internet zapełniony jest pomocnymi tutorialami. Takie „kombajny” jak Unity czy Unreal Engine to przykłady narzędzi, dzięki którym tworzenie gier staje się szybsze i efektywniejsze. Tematy poruszane na spotkaniach są istotne i aktualne z perspektywy funkcjonowania dzisiejszej technologii, designu czy biznesu. Każdy początkujący twórca gier powinien wziąć w nich udział albo przynajmniej zajrzeć na youtubowy kanał Akademii, gdzie można obejrzeć filmy z poprzednich spotkań.

Terminarz spotkań

terminarz spotkan

Aktualizacja

Natalia Dołżycka zamiast wstępnie planowanego spotkania 3 grudnia, będzie miała swoje wystąpienie 26 listopada. Podobnie Kacper Pitala – zamiast 9 grudnia, swoje wystąpienie będzie miał 10 grudnia.