Jak wskazuje tytuł podałem tylko garstkę modów, gdyż jest ich ogromna ilość, a te tutaj są naprawdę obowiązkowe dla każdego wyjadacza w Fallout’a. Wystarczy spojrzeć na content jaki dodają do gry. Z racji, że wiele osób odwiedza tę stronę zdecydowałem, że poszerzę ten wątek. Tym bardziej, że nie dawno zainstalowałem ponownie Fallout New Vegas, aby po nadrabiać zaległości. Wszystkie mody możecie pobrać bez problemu ze strony Fallout New Vegas Nexus. Link do strony umieściłem na samym dole wpisu. Jeśli wpiszecie w wyszukiwarkę strony nazwę moda to powinniście znaleźć odpowiednie pliki. Dla nieznających angielskiego podpowiem, że należy kliknąć SEARCH po prawej stronie u góry.

Paczka od fana

Pewien miłośnik Fallouta o ksywce Moburma wypuścił serię atrakcyjnych modów. Przywracają one wycięte z gry lokacje, postaci i zadania. Znacząco upiększają świat. Zachęcam do zassania, bo naprawdę warto zobaczyć to co było na początku w umysłach deweloperów, ale nie ujrzało światła dziennego. Wśród modów mamy kilka dodatkowych questów, inny design postaci niż w oryginalnej wersji i nowe lokacje.

Project Nevada

Wielka paczka modyfikacji, która dodaje wiele zmian. A wśród nich: bullet time do broni, wzmocniony zoom, widok z kasku, termowizja, noktowizja, atak z „szarży” i wiele innych dodatków. Zdecydowanie obowiązkowa paczka dodatków dla miłośników. Mod ten niezwykle ubogaca świat gry i rozbudowuję rozgrywkę. Poniżej link do strony gdzie można pobrać „Project Nevada”.

MTUI

Ten mod poprawia wygląd interfejsu podczas dialogów. Bardzo go polecam gdyż, znacząco poprawia wtapianie się ramki odpowiadającej za spinanie dialogów. Od momentu zainstalowania tego moda czytanie dialogów będzie jeszcze bardziej przejrzyste, a dzięki temu przyjemniejsze.

Wygląd moda MTUI do Fallout NV

Fellout NV

A ten oto mod poprawia kolorystykę świata. Dzięki niemu świat przybiera więcej odcieni złota i żółcieni. Dokładny wygląd możecie zobaczyć na obrazku poniżej. Moim zdaniem jest to obowiązkowy mod i nie ma się co zastanawiać nad instalacją.

fellout-mod-new-vegas

 

CONELRAD 640-1240 – Civil Defense Radio

Jeśli znudziły was radia, które ma do zaoferowania podstawowa wersja gry możecie ściągnąć sobie nowe, które nie jest byle jakie, bo zawiera autentyczne nagrania radiowe z okresu „zimnej wojny” w USA.

Radio Active Channel Extender

Natomiast dzięki temu będziemy mogli implementować do gry własne utwory MP3.

FNV Classic Worldmap

Według mnie kolejny z obowiązkowych modów. Zmienia wygląd mapy na bardziej przypominające zdjęcia satelitarne. Eksploracja przy takiej mapie to czysta przyjemność. Dokładny opis instalacji znajdziecie w zakładce Description.

FNV-classic-worldmap

 

Improved Companions

Wrzuciłem tu nazwę tego moda, ponieważ sam go używałem i jestem zdania, że jest niezwykle ciekawy. A mianowicie dzięki niemu będziemy mogli zrekrutować taką ilość towarzyszy jaka będzie liczba naszego atrybutu Charyzmy. 

New Vegas – Re-Animated

Ten mod poprawi nam słabiutką animację trzymania broni, celowania lub ładowania. Dla kogoś dla kogo względy estetyczne podczas grania są ważne mod o tyle ciekawy, co obowiązkowy.