Easter Egg to poukrywane w grze, zwykle zabawne, nawiązania do rzeczywistości. Mogą być w formie tekstu, dialogu, animacji lub obrazka. W tym wpisie przedstawię te, który utkwiły w mojej pamięci najlepiej. Lubię takie momenty w grach, ale zwykle ciężko je odnaleźć, dlatego z pomocą przychodzi Internet. Oczywiście, nie ze wszystkimi tak jest. Wydaje mi się, że w grach, w których panuje ciężki, ponury klimat, easter eggi sprawdzają się wyśmienicie.

Crysis 2 – Superman i party winda

Ten Easter Egg zdobył bardzo dużą popularność. Podchodzimy do windy, naciskamy przycisk, otwiera się winda  i widzimy tańczących żołnierzy. Podczas gry, kiedy jesteśmy nasączeni ciężkim klimatem science fiction taki widok potrafi rozweselić rozgrywkę. W grze istnieje jeszcze drugi znany mi EE, w momencie kiedy schodzimy do kanalizacji i patrzymy przez kraty, pojawia się żołnierz lecący w stylu Supermana. Warto to sprawdzić. Co do miejsca, gdzie możemy się natchnąć na obydwa EE to nie mam pojęcia, ale może pomoże wam ten  filmik poniżej.

Portal 2 i nieogarnięty koncert

Ten EE jest bardzo trudny to odkrycia samemu. Zapadł mi w pamięci ze względu na jego nietypowość. Świat gry jest bardzo tajemniczy i nie można go z łatwością ogarnąć. Tak samo jest z tym EE- nie wiem za bardzo o co w nim chodzi i jak ktoś mógł wpaść na taki pomysł. Widzimy na nim roboty ze świata gry, które dają koncert. Ciężko to opisać, po prostu trzeba to zobaczyć. W każdym bądź razie uruchomienie tego skryptu nie jest takie łatwe i żeby go uruchomić musimy trochę pogłówkować, ale z pomocą przychodzi film z Internetu, który zamieściłem poniżej.

Hitman: Absolution i ciężarówka z lodami

Tym razem coś szalonego. W jednej z misji z nowego Hitmana mamy(jakżeby inaczej) zabić nasz cel. Misja jest o tyle łatwa, że nasz cel jest zupełnie bezbronny. Możemy go więc załatwić dowolnie, lecz autorzy wpadli na nietuzinkowy pomysł. Jeśli zabijemy każdego sępa w okolicy to nasz cel przejedzie- FURGONETKA Z LODAMI. Cała akcja wygląda przezabawnie. Podziwiam humor twórców, którzy potrafili wrzucić taki element do gry, która jest przesiąknięta powagą i brutalnością.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów i Naizdup zwany Tylcem

Teraz przykład EE słownego, który występuje w dialogu w Wiedźminie 2. Otóż na arenie walczymy z pewnym kolesiem o nazwie Naizdup, co od tyłu znaczy Pudzian. Nazwa ta potrafi być niezwykle zabawna, jak zauważyli twórcy. Miły akcent dla wszystkich Polaków grających w Wiedźmina. Tak w ogóle, Wiedźmin 2 ma pełno takich słownych EE, a ten jest tylko małym wyjątkiem, dlatego polecam bardziej zagłębić temat.

A wy, macie jakieś swoje ulubione Ester Eggi w grach? Pochwalcie się nimi w komentarzach.